Як вибрати утеплювач

[lwptoc skipHeadingLevel=””]

Загальносвітова тенденція до економного витрачання природних ресурсів диктує нові стандарти енергозбереження. Розробляються нові види теплоізоляції, які дозволяють істотно знижувати витрату енергоносіїв в холодну пору року. Споживачам залишається тільки вибрати підходящий утеплювач.

Яка теплоізоляція краще

Однозначно відповісти на цей запитання не вийде, тому що кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Великою популярністю сьогодні користуються волокнисті утеплювачі і жорсткі плити екструдованого пінополістиролу. Має сенс порівняти матеріали саме цих двох груп.

Який утеплювач краще: пінопласт або мінеральна вата

Пінопласт являє собою жорсткі плити різних розмірів і товщини, які часто використовують для утеплення фундаментів, стін, перекриттів. Пінопласт складається з безлічі повітряних бульбашок, тому має мінімальний коефіцієнт теплопровідності. Він стійкий до гниття, практично не вбирає вологу, не руйнується при перепадах температур.

Мінвату одержують витягуванням волокон з розплавлених гірських порід. Матеріал випускається у вигляді матів або плит, має волокнисту структуру, характеризується стійкістю до екстремального нагрівання. Крім того, мінеральні волокна не гниють і не іржавіють, їх не їдять гризуни та комахи. Вату часто використовують для зовнішнього утеплення лазень, саун, стін будинків.

Порівняння пінопласту і мінеральної вати
Параметр Пінопласт Мінеральна вата
Міцність на стиск, МПа 0,05-0,16 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа 0,07-0,25
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мхК) 0,033-0,037 0,030-0,048
Водопоглинання, % 4 До 15
Ставлення до вогню Не підтримує горіння, але виділяє їдкий дим Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0,05 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 100 + 1000

Що краще: базальтовий утеплювач або мінвата

На це питання немає відповіді, тому що обидва матеріалу – це одне і те ж. Мати, отримані пресуванням волокон базальту, шлаку, різних гірських порід, називають мінеральною ватою. А поняття «базальтова» відноситься тільки до одного типу утеплювача цієї групи і позначає назву мінералу, з якого він зроблений.

Пінополістирол або базальтова вата

Екструдований пінополістирол по суті – той же самий пінопласт, але продається під різними торговими назвами і вироблений за більш сучасним технологіям. Варто також розуміти, що між тими видами пінопласту, які проводилися раніше, і новими матеріалами, все ж таки є різниця. Технічні і експлуатаційні характеристики плит з часом вдалося поліпшити, а основні недоліки згладити. Їх основна перевага – можливість експлуатації при постійному контакті з ґрунтовими водами та в умовах підвищеної вологості.

Порівняння екструдованого пінополістиролу і базальтової вати
Параметр ЕППС (XPS)
Базальтова вата
Міцність на стиск, МПа 0,20-0,35 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа 0,04-0,10
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мхК) 0,026-0,034 0,030-0,048
Водопоглинання, % 0,4 До 15
Ставлення до вогню Не підтримує горіння, але виділяє їдкий дим Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0,015-0,019 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 75 + 1000

Базальтова вата або скловата

Обидва матеріали відносяться до однієї групи, але в першому випадку в якості вихідного сировини виступає базальт, а в другому – скло. Сучасна скловата вже не так сильно кришиться і порошить при використанні, вона гнучка й еластична, тому часто використовується для утеплення конструкцій складної форми. Базальтові мати більш товсті і важкі, але вони набагато повільніше осідають і при якісній пароізоляції вважаються практично вічними.

Порівняння скловати і базальтової вати
Параметр Скловата Базальтова вата
Міцність на стиск, МПа 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м*К) 0,038-0,046 0,030-0,048
Вологопоглинання при частковому зануренні, % До 15 До 15
Ставлення до вогню Не горить Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0-0,06 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 250 – 450 + 1000

 

Пінопласт або пінополістирол екструдований

Тут порівнювати теж важко, як і у випадку базальтової вати і мінвати. Матеріали схожі за структурою. Екструдований пінополістирол отримують методом екструзії, тому він більш міцний, твердий, ніж пінопласт. Крім того, до складу матеріалу багато виробники вводять антипірени-речовини, які відлякують гризунів.

Замовляйте утеплювачі онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.