Як вибрати утеплювач

[lwptoc skipHeadingLevel=””]

Загальносвітова тенденція до економного витрачання природних ресурсів диктує нові стандарти енергозбереження. Розробляються нові види теплоізоляції, які дозволяють істотно знижувати витрату енергоносіїв в холодну пору року. Споживачам залишається тільки вибрати підходящий утеплювач.

Яка теплоізоляція краще

Однозначно відповісти на цей запитання не вийде, тому що кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Великою популярністю сьогодні користуються волокнисті утеплювачі і жорсткі плити екструдованого пінополістиролу. Має сенс порівняти матеріали саме цих двох груп.

Який утеплювач краще: пінопласт або мінеральна вата

Пінопласт являє собою жорсткі плити різних розмірів і товщини, які часто використовують для утеплення фундаментів, стін, перекриттів. Пінопласт складається з безлічі повітряних бульбашок, тому має мінімальний коефіцієнт теплопровідності. Він стійкий до гниття, практично не вбирає вологу, не руйнується при перепадах температур.

Мінвату одержують витягуванням волокон з розплавлених гірських порід. Матеріал випускається у вигляді матів або плит, має волокнисту структуру, характеризується стійкістю до екстремального нагрівання. Крім того, мінеральні волокна не гниють і не іржавіють, їх не їдять гризуни та комахи. Вату часто використовують для зовнішнього утеплення лазень, саун, стін будинків.

Порівняння пінопласту і мінеральної вати
Параметр Пінопласт Мінеральна вата
Міцність на стиск, МПа 0,05-0,16 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа 0,07-0,25
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мхК) 0,033-0,037 0,030-0,048
Водопоглинання, % 4 До 15
Ставлення до вогню Не підтримує горіння, але виділяє їдкий дим Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0,05 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 100 + 1000

Що краще: базальтовий утеплювач або мінвата

На це питання немає відповіді, тому що обидва матеріалу – це одне і те ж. Мати, отримані пресуванням волокон базальту, шлаку, різних гірських порід, називають мінеральною ватою. А поняття «базальтова» відноситься тільки до одного типу утеплювача цієї групи і позначає назву мінералу, з якого він зроблений.

Пінополістирол або базальтова вата

Екструдований пінополістирол по суті – той же самий пінопласт, але продається під різними торговими назвами і вироблений за більш сучасним технологіям. Варто також розуміти, що між тими видами пінопласту, які проводилися раніше, і новими матеріалами, все ж таки є різниця. Технічні і експлуатаційні характеристики плит з часом вдалося поліпшити, а основні недоліки згладити. Їх основна перевага – можливість експлуатації при постійному контакті з ґрунтовими водами та в умовах підвищеної вологості.

Порівняння екструдованого пінополістиролу і базальтової вати
Параметр ЕППС (XPS)
Базальтова вата
Міцність на стиск, МПа 0,20-0,35 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа 0,04-0,10
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(мхК) 0,026-0,034 0,030-0,048
Водопоглинання, % 0,4 До 15
Ставлення до вогню Не підтримує горіння, але виділяє їдкий дим Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0,015-0,019 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 75 + 1000

Базальтова вата або скловата

Обидва матеріали відносяться до однієї групи, але в першому випадку в якості вихідного сировини виступає базальт, а в другому – скло. Сучасна скловата вже не так сильно кришиться і порошить при використанні, вона гнучка й еластична, тому часто використовується для утеплення конструкцій складної форми. Базальтові мати більш товсті і важкі, але вони набагато повільніше осідають і при якісній пароізоляції вважаються практично вічними.

Порівняння скловати і базальтової вати
Параметр Скловата Базальтова вата
Міцність на стиск, МПа 0,04-0,06
Міцність на вигин, МПа
Коефіцієнт теплопровідності, Вт/(м*К) 0,038-0,046 0,030-0,048
Вологопоглинання при частковому зануренні, % До 15 До 15
Ставлення до вогню Не горить Не горить
Коефіцієнт паропроникності, мг/(м*год*Па) 0-0,06 0,49-0,53
Максимальна температура нагріву, °С + 250 – 450 + 1000

 

Пінопласт або пінополістирол екструдований

Тут порівнювати теж важко, як і у випадку базальтової вати і мінвати. Матеріали схожі за структурою. Екструдований пінополістирол отримують методом екструзії, тому він більш міцний, твердий, ніж пінопласт. Крім того, до складу матеріалу багато виробники вводять антипірени-речовини, які відлякують гризунів.

Замовляйте утеплювачі онлайн

1 Коментар

  1. I am curious to find out what blog platform you're working with? I'm having some minor security issues with my latest blog and I'd like to find something more secure. Do you have any solutions?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.