Задавайте питання в Instagram Задавайте питання в Telegram Задавайте питання в Viber

Види покрівельних матеріалів для дахів: порівнюємо і вибираємо кращий

При будівництві заміського будинку, котеджу, дачі перед будь-яким власником постає питання про вибір покрівельних матеріалів. На ринку вони представлені в достатку, і кожен виробник запевняє, що його товар – найкращий. Ми вирішили об’єктивно проаналізувати матеріали для покрівлі, найчастіше використовувані в малому будівництві.

Розглянемо основні види покрівельних матеріалів для даху, неупереджено оцінимо їх переваги та недоліки і, нарешті, виберемо кращі типи покриттів по найбільш важливим ознаками.

Про що потрібно знати, купуючи покрівельний матеріал

Вибір матеріалу для покрівлі залежить від безлічі факторів.

  • Перш за все це сумарні навантаження на покрівлю. Вона повинна витримувати масу опадів (снігу) і вплив вітру. Вага самого покриття слід підбирати таким чином, щоб не виникало надлишкового навантаження на кроквяну систему.
  • Не менше значення мають експлуатаційні характеристики матеріалу: довговічність, механічна міцність, корозійна стійкість, пожежна безпека.
  • На вибір матеріалу для покрівлі будинку впливає конфігурація даху. Не всяке покриття підходить для облицювання поверхонь складної геометричної форми.
  • Призначення будівлі також визначає тип покриття. Для житлового будинку першорядну роль відіграє довговічність, а у випадку з господарської будівництвом в пріоритеті буде економія.
  • Ціна – це наступний фактор, що впливає на вибір матеріалу покрівлі. Вона, в свою чергу, складається з вартості самого покриття і витрат на його монтаж.
  • Естетичний аспект вибору покрівельного матеріалу для даху також потрібно брати до уваги.

Розглянемо найбільш часто використовувані види сучасних покрівельних матеріалів.

Листові покрівельні покриття

Головні переваги листових покрівельних матеріалів – простота монтажу і, як наслідок, порівняно недорога укладання. Зворотний бік медалі – листи неможливо використовувати для облицювання покрівель складної конфігурації, наприклад, з башточками, залишається велика кількість відходів при монтажі.

Металочерепиця

– Це листи з оцинкованої сталі з двостороннім полімерним покриттям, малюнок і рельєф поверхні яких імітують натуральну черепицю. Металочерепиця універсальна: її використовують при будівництві будь-яких малоповерхових будівель.

Цей матеріал можна укладати навіть поверх старої покрівлі. Але при цьому кут нахилу даху при облицюванні повинен бути не менше 12 °. Термін служби покрівельного покриття з металочерепиці – близько 15-ти років. Безперечні плюси даного матеріалу – простота монтажу, механічна міцність, пожежна безпека, відносно невисока вартість, широка гама кольорів і фактур полімерного покриття.

Головний мінус металочерепиці – практично повна відсутність шумоізоляції.

Фальцева покрівля

Фальц називається особливий тип замикаються з’єднань металевих елементів, з яких виконується даний тип покрівлі. Кріплення здійснюється не цвяхами, а за рахунок спеціальних загинів по краях листа.

Технологія монтажу крівлі досить складна. Покрівля такого типу дуже надійна і довговічна, повністю виключає протікання, підходить для будь-яких типів дахів та естетично виглядає.

Недоліки крівлі – низька шумоізоляція, висока тепло- і електропровідність.

Профнастил

Являє собою гофровані сталеві листи з кольоровим покриттям або оцинковкой. Профіль їх може бути різним.

Листи профнастилу легко монтуються на обрешітку і з’єднуються між собою. Переваги матеріалу ті ж, що і у металочерепиці: міцність, малу вагу, доступна вартість.

З недоліків же, крім відсутності звукоізоляції, згадаємо досить невисокі декоративні якості.

Шифер

Традиційний шифер виготовляється з цементу з додаванням азбестових волокон. Листи можуть бути плоскими і хвилястими, незабарвленими і кольоровими. Незважаючи на різноманіття покрівельних матеріалів для даху, позиції шиферу на будівельному ринку як і раніше міцні. Його застосовують для облицювання покрівель будівель всіх типів і призначень. Мінімальний кут нахилу даху при монтажі шиферних листів – 12 °. Термін служби такого покриття – 20-30 років. Шиферну покрівлю має низку плюсів: окрім простоти укладання, це невисока ціна, пожежна безпека, хороша електро- і звукоізоляція. Але і мінуси покриття досить істотні.

Перш за все, це небезпечність для здоров’я – асбест вважається канцерогенним, а також крихкість і велику вагу.

Покрівельні штучні матеріали

Представляють собою окремі невеликі елементи, які при стикуванні утворюють полотно покрівлі. Це кращі матеріали для покрівлі дахів нестандартних конфігурацій. При облицюванні штучним матеріалом практично не утворюється відходів.

М’яка бітумна черепиця

Це основа з склополотна з двостороннім покриттям з бітуму поліпшеною теплостойкости. На зовнішню поверхню нанесений шар базальтового грануляту, що надає схожість з натуральною черепицею. Цей м’який покрівельний матеріал підходить для даху будь-якої форми, включаючи куполоподібну, з мінімальним ухилом 12 °.

Модулі, покладені внахлест, спікається при високій температурі, що гарантує захист від протікання. Технологія монтажу проста і не вимагає застосування спеціальних інструментів, але укладання повинна здійснюватися на суцільне підставу. Плюсів у м’якої черепиці безліч. Вона дуже легка, стійка до атмосферних впливів, грибку, хімічних агентів, забезпечує прекрасну тепло- та звукоізоляцію, вологозахист, витримує вітрові навантаження і температурні перепади.

При облицюванні покрівель бітумною черепицею майже не утворюється відходів. По декоративних же характеристикам цей матеріал, мабуть, не поступається керамічному прототипу. Що стосується мінусів, то головний з них – необхідність суворо дотримуватися технологію монтажу, щоб уникнути деформації плиток.

Спікання листів ускладнює частковий ремонт.

Замовляйте будь-який з цих матеріалів від передових європейських виробників у офіційного дилера в Миколаївський області торгово-будівельної компанії PAMIR!